Pasieka Markabee

Pasieka Markabee
Mariusz Zienkiewicz
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 13
59-970 Zawidów
tel. 507 159 439
markabee.pl
facebook.com/markabee.zawidow
Sprzedaż bezpośrednia: tak
Miody: wielokwiatowy, rzepakowy, lipowy, akacjowy, faceliowy

Pasieka Markabee to kwintesencja pasji i zamiłowania do pszczół, której nazwa wywodzi się od pierwszych liter imion założycieli, czyli MARiusza, KAsi i BEE. Pasieka ta powstała stosunkowo niedawno, jej historia zaczęła się od niewielkiego planu posiadania zaledwie 2-3 uli jako lekkiej odskoczni od codziennego życia. Marzyli o tym, by obserwować pracę swych pszczółek, podziwiać ich staranność w zapylaniu, zbieraniu pyłku i nektaru, oraz oczywiście produkcji pysznego miodu.

Jednakże, coś, co zaczęło się niewinnie, szybko przerodziło się w pasję i zaangażowanie, gdy obserwacja i opieka nad pszczółkami okazały się niezwykle uzależniające. Zdecydowali się na powiększenie pasieki, a dziś dumnie mogą ogłosić, że posiadają 20 uli i to nie jest ich ostatnie słowo!

Co cieszy nas najbardziej? To wsłuchiwanie się w bzyczenie pszczół, gdy pod domem kwitnie akacja, lipa czy bluszcz. To coś uspokajającego i dającego radość, słychać w nim życie, które stworzyliśmy razem z naszymi niezastąpionymi pszczółkami. Pasieka Markabee to nie tylko miejsce pracy, to przestrzeń, w której doświadczamy harmonii z naturą i uczymy się szanować i chronić nasze bezcenne owady zapylające.

Pasieka Markabee

Mariusz Zienkiewicz
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 13
59-970 Zawidów
tel. 507 159 439