Nasze koło

Nasze koło. W tym dziale znajdują się podstawowe informacje o naszym kole, relacje z ważnych wydarzeń pszczelarskich z udziałem członków koła.

Spotkanie opłatkowe, Zgorzelec, 10 stycznia 2009 roku

Edmund Rostkowski

W dniu 10 stycznia 2010 roku pszczelarze Powiatowego Koła Pszczelarzy w Zgorzelcu zgromadzili się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

W Kościele Św. Bonifacego została odprawiona Msza Św. w intencji naszych pszczelarzy i ich rodzin. Udział we Mszy wzieli udział nasi pszczelarze z sztandarem na czele.

Następnym punktem była jasełka bożonarodzeniowe. Widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Wystąpiły dzieci z parafii Św. Bonifacego.

Następnie zebraliśmy się w sali widowiskowej Zespołu Szkół Licealnych. Zebranych pszczelarzy, ich rodziny, gości powitał prezes koła Mieczysław Okoń. Następnie w nastrój bożonarodzeniowy wprowadził nas okolicznościowy występ słowno-muzyczny grupy młodzieży z Zespołu Szkół Licealnych w Zgorzelcu.

Gdy już byliśmy w świątecznym nastroju ksiądz dziekan Maciej Wesoły w krótkim wystąpieniu przekazał zebranym życzenia świąteczno-noworoczne, po czym zebrani pszczelarze i ich goście dzielili się opłatkiem składając sobie okolicznościowe życzenia. Następnie nasze spotkanie uświetniał swoim występem zespół "Podolanie" z Czerwonej Wody. Repertuar w pierwszej części występu świąteczny, w następnej ludowy.

Prezes i wiceprezes koła wręczają okolicznościowe podziękowania członkom zespołu "Podolanie".

Opracował: Edmund Rostkowski